تحلیل آماری پایان نامه با لیزرل

پایگاه تحلیل آماری، مشاوره و انجام تحلیل آماری پایان نامه، انجام فصل 4 پایان نامه با لیزرل و Spss

تحلیل آماری با تکنیک تاپسیس(TOPSIS)

تصمیم گیرندگان همیشه باید برای پیدا کردن بهترین انتخاب خود از میان تمام جایگزین های ممکن دارای مشکل بوده اند. محققان توجه زیادی بر روی حل این مشکل داشته اند و بسیاری از انواع روش های پیشنهادی برای حل مشکل MCDM در طول این سال ها صورت گرفته است.

در این میان تکنیک تاپسیس مخفف کلمه TOPSIS[1] می باشد که به معنی اولویت بندی بر اساس شباهت به راه حل ایده آل می باشد که یک روش چند معیاره تجزیه و تحلیل تصمیم گیری می باشد که در ابتدا توسط هوانگ و یون در سال 1981 و 1987با تحولات بیشتر توسط لای و لیو در سال 1993 توسعه داده شده است. تاپسیس بر این مفهوم است که انتخاب جایگزین باید کوتاه ترین فاصله هندسی را از راه حل مثبت ایده آل و طولانی ترین فاصله هندسی را از راه حل ایده آل منفی داشته باشد.

 

فصل 4 پایان نامه خود را با روش تاپسیس و AHP به ما بسپارید:

09370942358

نازک تبار[1] Technique for Order of Preference by Similarity to Ideal Solution-TOPSIS

  
نویسنده : تحلیل آماری ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱٤

لیزرل چیست؟

لیزرل بسته نرم افزاری ویژه آماری است که برآورد مدل معادلات ساختاری برای متغیرهای آشکار و نهان را در مطالعات جامعه سنجی انجام می دهد. سطح نسبتا بالایی از پیچیدگی های آماری برای استفاده به طور موثر از نرم افزار لیزرل لازم است. لیزرل برای برآورد خطی روابط سازه ها و برای بسیاری از انواع دیگر از تجزیه و تحلیل چند متغیره مانند تجزیه و تحلیل عاملی، رگرسیون چند متغیره، تحلیل مسیر و تحلیل چند نمونه استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی برنامه لیزرل فراهم کردن امکانات خود برای حل طیف گسترده ای از مدل ها برای تجزیه و تحلیل متغیرهای پنهان (LVS) است. در علوم اجتماعی و به طور فزاینده در پژوهش های سلامت پزشکی و عمومی، مدل LV یک ابزار آماری ضروری است. چارچوب مدل لیزرل بر اساس روابط میان متغیرهای پنهان بر اساس بنا نهاده شده است.

استفاده از متغیرهای نهفته کاربردهای زیادی در رشته های مختلف دارند. برای مثال در مطالعات ارزیابی جامعه لیزرل یکی از دقیق ترین ابزارهای مورد استفاده برای ارزیابی جامعه از جنبه های مختلف است. برای مثال با این نرم افزار می توان ریشه های اعتیاد در جامعه را مورد بررسی قرار داد و همچنین می توان علل طلاق در یک جامعه را مورد بررسی قرار داد.

مدل های خروجی لیزرل در عمومی ترین شکل آن شامل دو بخش است: مدل اندازه گیری و مدل معادلات ساختاری. 

 1. مدل اندازه گیری نشان می دهد متغیرهای پنهان و یا سازه فرضی توسط متغیرهای مشاهده شده با هم همبستگی دارد که آن خواص اندازه گیری(روایی و اعتبار) متغیرهای مشاهده شده را توصیف می کند.
 2. مدل معادلات ساختاری که روابط میان متغیرهای نهفته را مشخص می کند.

تحلیل آماری و انجام فصل 4 پایان نامه

نازک تبار

09370942358

  
نویسنده : تحلیل آماری ; ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱٤
تگ ها : لیزرل

بررسی رابطه هوش فرهنگی و انگیزش مدیران

یکی دیگر از مقاله های خودم که اخیرا در یکی از ژورنالهای ISC به چاپ رسیده است:

AN INVESTIGATION OF THE RELATIONSHIP BETWEEN CULTURAL INTELLIGENCE OF MANAGERS AND EMPLOYEES MOTIVATION
(CASE STUDY: FANAVAR GOSTAR ARIA COMPANY)
NAZOKTABAR
ABSTRACT
This article was aimed to analysis the relationship between manager’s cultural intelligence and employee’s motivation. In order to collecting data the questionnaire had been used. These questioners were distributed between 134 members at the Aria Company. in order to analyzing data and concluding results, SPSS used and then Pearson correlation used. Also our research was based on structural equation model. The result indicated that there was positive significant relationship between managers cultural intelligence with employees motivation (0/99). Also there was positive significant relationship between each dimension of cultural intelligence with motivation. The findings show that cultural intelligence is a basic factor in motivation and confirming the main hypothesis of this study also represents the existence of a positive and meaningful relation between manager’s cultural intelligence and employee’s motivation. Furthermore, the results show that considering this kind of intelligence especially in Aria Company which has a high ethnic and cultural variety could be very useful for improve employees motivation.

KEYWORDS: Cultural Intelligence, motivation, meta-cognition, Cognition, Behavior.
برای دسترسی به متن این مقاله به این لینک مراجعه کنید.
  
نویسنده : تحلیل آماری ; ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱۳

تحلیل آماری با AHP

تحلیل سلسله مراتبی

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) یک روش ساختار یافته برای سازماندهی و تجزیه و تحلیل تصمیم گیری های پیچیده، بر اساس ریاضیات و روانشناسی است که بوسیله  توماس ال ساعتی در دهه1970 معرفی و از آن به بعد به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و به شکل امروزی با نرم افزارهای مختلف توسعه یافته است.

این کاربرد خاص در تصمیم گیری گروهی و در سراسر جهان در طیف گسترده ای از موقعیت های تصمیم گیری در زمینه هایی مانند مدیریت، کسب و کار، صنعت، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش استفاده می شود.

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی کمک می کند تا تصمیم گیرندگان به بهترین وجه مناسب اهداف مهم خود را درک کنند و چارچوبی جامع و منطقی برای حل مشکل تصمیم گیری برای ارزیابی راه حل های جایگزین فراهم می کند که در آخرین مرحله از این فرایند اولویت های عددی برای هر یک از گزینه های تصمیم گیری محاسبه می شود.

از کاربردهای فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتخاب: انتخاب یک گزینه از یک مجموعه از گزینه های دیگر
 2. رتبه بندی: قرار دادن مجموعه ای از گزینه ها به ترتیب از بالا به پایین
 3. اولویت بندی: تعیین شایستگی نسبی اعضای یک مجموعه ای از گزینه ها
 4. تخصیص منابع: دسته بندی منابع در میان مجموعه ای از گزینه ها
 5. تعیین معیار ها: مقایسه فرآیندها در یک سازمان با دیگر سازمان ها
 6. در حل مشکلات:حل اختلافات میان دو گروه با اهداف به ظاهر ناسازگار و یا موقعیت های مختلف

 وبلاگ تحلیل آماری با لیزرل با دارا بودن گروهی مجرب در زمینه تحلیل آماری با نرم افزارهای مختلف آماده ارائه خدمات آماری با نرم افزارهای Expert Choice, Topsis و Super decision می باشد. با کادری مجرب آماده تحلیل آماری پروژه هایتان می باشیم.

برای دریافت خدمات آماری با شماره های زیر تماس بگیرید:

09370942358

مهندس نازک تبار

  
نویسنده : تحلیل آماری ; ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱٢

لیزرل

مدل معادلات ساختاری گستره وسیعی از کاربردهای مختلف را دارا می باشد که در زیر بدان اشاره می کنیم:

 1. ایجاد مدل مفهومی با خطای اندازه گیری
 2. اندازه گیری مدل های غیر بازگشتی
 3. تحلیل واریانس چند متغیره
 4. مقایسه گروه های مختلف
 5. آزمون فرضیه های آماری
 6. تحلیل عاملی تاییدی

نرم افزار لیزرل مخفف روابط ساختاری خطی، یک بسته نرم افزار آماری مورد استفاده در مدل سازی معادلات ساختاری است. لیزرل در دهه 70 توسط کارل جورسکوگ[1] توسعه داده شد و سپس بعد از ایجاد تغییرات زیاد و توسعه قابلیت های این نرم افزار جدید ترین نسخه، تا ژانویه 2012 با ورژن 8.8 تولید شده است.

البته برای تحلیل معادلات ساختاری نرم افزارهای مختلفی مانند آموس و EQS در بازار موجود است که لیزرل مهم ترین و دقیقترین نرم افزار برای تحلیل آماری می باشد که از کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. محاسبه روابط علت و معلولی
 2. تحلیل عاملی تأییدی
 3. آمار استنباطی
 4. تحلیل عاملی اکتشافی
 5. تحلیل عاملی
 6. تجزیه و تحلیل چند متغیره
 7. آمار چند متغیره
 8. تجزیه و تحلیل مسیر
 9. روان سنجی
 10. مدل سازی معادله ساختاری


[1] Karl Jöreskog

  
نویسنده : تحلیل آماری ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱/۱۱
تگ ها : لیزرل